Jak bezpiecznie podróżować w trakcie wakacji

Jak bezpiecznie podróżować w trakcie wakacji

Wakacje to czas wyjazdów wakacyjnych. Jeśli wybierasz się na długo wyczekiwane wakacje swoim samochodem to z pewnością ten krótki wpis będzie dla Ciebie pomocny
jak-bezpiecznie-podrozowac-w-trakcie-wakacji

Bezpieczny wyjazd na wakacje – planowanie

Aby wyjazd na urlop był udany warto go dobrze zaplanować. Warto nieco wcześniej umówić się w serwisie samochodowym na przegląd swojego auta aby mieć pewność, że samochód jest sprawny technicznie i bezpiecznie zawiezie Cię do miejsca docelowego. Z pewnością warto też sporządzić listę rzeczy, które trzeba zabrać na wczasy, aby nie okazało się, iż czegoś potrzebnego zapomnieliśmy zabrać.
nezpieczny-wyjazd-na-wakacje

Niezbędne akcesoria dla kierowców w czasie podróży

Wybierając się w wakacyjną podróż warto zainwestować w kilka gadżetów, które przydadzą się w trakcie jazdy:
  1. uchwyt samochodowy – to powinno być obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Dzięki uchwytowi  możesz zamocować telefon w widocznym miejscu i nie martwić się o to, że spadnie i się uszkodzi. Zamocowanie telefonu w odpowiednim miejscu zapewni nam też dobrą widoczność jeśli będziemy chcieli skorzystać z nawigacji w telefonie.
  2.  zestaw głośnomówiący – to kolejny niezbędny gadżet w Twoim samochodzie. Dzięki niemu unikniesz mandatów za rozmawianie przez telefon podczas jazdy oraz będziesz mógł bezpiecznie rozmawiać z swoim rozmówcą bez konieczności zatrzymywania się na poboczu, czy też parkingu
  3. rejestrator jazdy – to również urządzenie, które warto zabrać na wakacyjny wyjazd, a i też mieć go na wyposażeniu przy codziennym korzystaniu z samochodu.  Dzięki niemu zarejestrujesz przebieg jazdy i w razie jakiegoś niespodziewanego zdarzenia na drodze będziesz mógł odtworzyć nagranie i sprawdzić co się stało i kto jest winny danej sytuacji.
  4. mata i pasy bezpieczeństwa dla psa – jeśli ma wakacyjny wyjazd zabierasz swojego zwierzaka warto też zadbać o komfort i bezpieczeństwo jego podróży. Z pomocą przychodzi tutaj mata dla psa (lub kota), która możesz rozłożyć na tylnym fotelu. Dzięki macie Twój pupil nie zabrudzi tapicerki , a sama podróż będzie również komfortowa dla niego. Ciekawym produktem są też pasy bezpieczeństwa dla psa. Dzięki nim możesz przypiąć swojego psiaka do pasów bezpieczeństwa (obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu) i w razie gwałtownego hamowania Twojemu zwierzakowi nic się nie stanie.
Aby wakacyjna podróż była bezpieczna i udana warto ją odpowiednio wcześniej zaplanować. Warto sprawdzić stan  techniczny samochodu, którym będziemy podróżować i dodatkowo wyposażyć go w kilka niezbędnych gadżetów niezbędnych każdemu kierowcy.

Dodaj komentarz