Jak zabezpieczyć samochód jesienią i zimą

Jak zabezpieczyć samochód jesienią i zimą

Jak zabezpieczyć samochód na zimę

Z tym pytaniem zmaga się wiele właścicieli samochodów. Szczególnie jesienią i zimą ten temat jest wyjątkowo aktualny. Jak zatem zabezpieczyć swój samochód, aby mógł bez szwanku przetrwać ten trudny okres.

 

1 Zabezpieczenia samochodu na zimę  – nadwozie

Warto przed sezonem zimowym dokładnie umyć samochód, a widoczne korozje usunąć i zrobić tzw zaprawki. Najlepiej zlecić to jakiemuś lakiernikowi.  Warto to zrobić przed zimą, gdyż korozja niestety może się powiększać a  niewielkie i niegroźne ognisko rdzy może spowodować poważniejsze problemy z karoserią.
Jeśli nie posiadasz garażu warto zainwestować parę złotych w pokrowiec na samochód. Zabezpieczy on Twoje auto przed deszczem, śniegiem i mrozem. jest to wydatek, który warto ponieść jeśli nie masz możliwości garażowania samochodu.

W naszej ofercie mamy rewelacyjny pokrowiec, który idealnie zabezpieczy Twój samochód.

2 Zabezpieczenia podwozia

jak-zabezpieczyc-samochod-2

Warto przed zimą sprawdzić stan podwozia Twojego samochodu. To tutaj najczęściej pojawiają się problemy związane z złymi warunkami atmosferycznymi, błotem, solą. Podwozie jest też narażone wszelkiego rodzaju na otarcia, uszkodzenia itp. A to szybko może powodować pojawienie się rdzy. Warto więc zabezpieczyć swoje podwozie odpowiednimi preparatami, a wcześniej oczywiście dokładnie je wymyć i wyczyścić. Generalnie wiele warsztatów,oferują konserwację podwozia samochodu, warto zdać sobie sprawę, że jest to dość prosta czynność i można wykonać ją samemu.

3 Uszczelki i inne elementy – gumowe

Warto też zadbać przed zimą o uszczelki i inne elementy gumowe. Szczególnie mróz powoduje, iż mogą pękać lub też powodować problemy z otwarciem drzwi, czy bagażnika. W tym celu warto skorzystać z preparatów przeznaczonych do tego celu. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które zabezpieczą uszczelki Twojego samochodu przed mrozem, a do najpopularniejszych należy wazelina techniczna. Z pewnością nie zapomnij o uszczelkach zabezpieczając Twój samochód przed zimą.

4  Zabezpieczenia samochodu na zimę  – felgi i opony

Z pewnością przed zimą warto też zadbać o opony i felgi. Z całą pewnością warto zmienić opony w swoim aucie na zimowe, a jeśli posiadasz felgi aluminiowe to zmienić je na stalowe. W sprzedaży jest też wiele produktów do konserwacji opon i felg, które znajdziesz w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Nie zapomnij, więc zabezpieczyć swojego samochodu jesienią i zimą abyś mógł się ciszyć nim jeszcze przez wiele lat. Niestety zaniedbania w tym zakresie mogę zdecydowanie ograniczyć żywotność Twojego autka, a też przyczynić się do wyższych wydatków jakie będziesz musiał wydać na naprawy pojazdu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *