Kartka z kalendarza 15 czerwiec

Kartka z kalendarza 15 czerwiec

15-czerwiec
Dziś połowa miesiąca oraz prawie połowa roku…Kończy się powoli rok szkolny i coraz bliżej do długo wyczekiwanych wakacji. Mamy też dziś kilka nietypowych świąt, o których napiszemy poniżej.

15 czerwiec- nietypowe święta

Wśród nietypowych świat, które obchodzimy 15 czerwca znaleźć możemy
  • Dzień Wiatru – wiatr jest bardzo potrzebny w środowisku miedzy innymi do zapylenia niektórych roślin.  Coraz częściej wykorzystywany jest też do produkowania energii elektrycznej. Prąd produkowany jest   w farmach wiatrowych, które coraz więcej można spotkać podróżując po kraju (i za granicą).  Wiatr co nie mniej ważne  doda też  trochę ochłody w ciepłe dni. Niestety wiatr też ma drugie oblicze – potrafi mieć niszczycielską siłę w postaci wichur zrywających dachy, czy łamiących drzewa.  Mimo wszystko jedna nikt nie zaprzeczy, że wiatr jest bardzo potrzebny i przynosi więcej korzyści niż strat.
  • Ogólnopolski Dzień  Dogoterapii – psy to wspaniałe stworzenia. Mawia się, iż są najlepszym przyjacielem człowieka. Okazuje się też, że są niezastąpione w leczeniu niektórych schorzeń. Właśnie dlatego właśnie dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień  Dogoterapii
  • Światowy Dzień Praw Osób Starszych- dziś też nie możemy zapomnieć o osobach starszych. Powinniśmy osoby starsze szanować i korzystać z ich mądrości życiowych.

15 czerwca – czyje imieniny?

Dziś mamy wielu solenizantów… Imieniny obchodzą: Abraham, Adelajda, Albertyna, Angelina, Benilda, Bernard, Dula, Edburga, Eutropia, Germana, Hezychiusz, Izolda, Jolanta, Leonida, Liba, Lotar, Oliwia, Placyda, Wisław, Wisława, Wit, Witold, Witolda i Witosław. Wszystkim jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin i oczywiście zapraszamy do skorzystania z kuponu rabatowego w wysokości aż  10 % – w pole kuponu należy wpisać: imieniny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *