Podgrzewacz wody, czy bojler elektryczny – co wybrać?

Podgrzewacz wody, czy bojler elektryczny – co wybrać?

Podgrzewacz wody, czy bojler elektryczny – co wybrać?

Wiele osób stoi przed dylematem czy wybrać podgrzewacz wody, czy bojler elektryczny. Z pewnością jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Z racji rosnących cen energii elektrycznych aktualnie nieco korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być instalacja elektrycznego podgrzewacza wody. Z pewnością urządzenie to zużywa mniej energii elektrycznej niż bojler. Bojler musi sporą ilość wody ogrzać do żądanej temperatury, a następnie dzięki wbudowanemu termostatowi tę temperaturę podtrzymywać do tej ustawionej w termostacie. W przypadku podgrzewacza przepływowego woda jest ogrzewana wyłącznie w momencie gdy potrzebujemy ciepłą wodę. Z tego względu zużywa on mniej prądu i tym samym jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

podgrzewacz-wody-czy-bojler

Jakie są inne zalety podgrzewaczy wody

Z pewnością oprócz względów finansowych podgrzewacze są też dużo prostsze w montażu. Montaż tego urządzenia jest prosty i szybki oraz nie wymaga sporych przeróbek w instalacji wodnej. Z tych względów podgrzewacze są częściej wybierane w przypadku, gdy mamy już zrobioną instalację wodną . Często też tego rodzaju baterie są wybierane na działce, w domkach letniskowych itp.

 

zalety-podgrzewacza-wody

Z pewnością wybór między podgrzewaczem wody, a bojlerem elektrycznym nie jest łatwy. W każdym przypadku warto zastanowić co będzie dla nas korzystniejsze mając na uwadze koszt urządzenia, koszt montażu i koszt użytkowania.

 

Dodaj komentarz