Radio samochodowe OLX- czy warto?

Radio samochodowe OLX- czy warto?

Radio samochodowe OLX- czy warto?

W portalu OLX znajdziemy wiele ofert w kategorii – radio samochodowe. Czy warto zakupić radio do samochodu właśnie tam? Sprawa nie jest tak oczywista, a w tym wpisie postaramy się pokazać wszelkie plusy i minusy kupowania taniego radio samochodowego właśnie na portalu ogłoszeń OLX.

OLX czy to bezpieczny portal do robienia zakupów?

Na początek krótka historia OLX. Portal należy do południowoafrykańskiej grupy Napster. W skład grupy wchodzą również serwisy Otomoto i Fixly (kiedyś również Allegro).  Serwis w Polsce pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku, a wcześniej nazywał się Tablica. Z racji długiej historii zakupy na tej stronie powinny być bezpieczne. Warto jednak robiąc zakupy poprzez OLX zachować szczególną ostrożność, gdyż jest to serwis ogłoszeniowy, czyli jedynie udostępniający zamieszczanie ogłoszeń poprzez  ogłoszeniodawców. Mimo, że pracownicy platformy kładą duży nacisk aby jakość ogłoszeń była wysoka i usuwane są wszystkie “podejrzane” ogłoszenia to jednak niestety czasem słyszy się o próbach i wyłudzeniach na tym serwisie.  Najczęściej kupujący płacą za towar, którego później nie otrzymują. W ostatnim czasie dosyć często spotykanym oszustwem jest podsyłanie spreparowanych linków i wyłudzanie tym samym danych do konta bankowego, które później może zostać “wyczyszczone” z pieniędzy. W zaistniałej sytuacji robiąc zakupy na OLX np taniego radia samochodowego warto umówić się sprzedającym na odbiór osobisty,a nie na wysyłkę. Przy odbiorze osobistym możliwość sprawdzenia produktu i bezpiecznego dokonania zapłaty.

Jakie są plusy zakupów na OLX

Z pewnością dużym plusem zakupów na OLX jest duża ilość ofert, w tym  również produktów używanych. Jeśli nie potrzebujemy nowego radioodtwarzacz możemy kupić w dobrym stanie sprzęt używany często za ułamek ceny nowe radyjka.
Kolejna zaletą są ceny produktów.  Z racji, iż OLX nie pobiera żadnych prowizji sprzedający mogą zaoferować niższe ceny niż na innych market-plecach.  Po co więc przepłacać.
Ostatnią zaletą zakupów na OLX  jest dostęp do lokalnych sprzedawców, u których możemy odebrać produkt na miejscu. Niestety w przypadku innych portali, czy sklepów internetowych nie zawsze jest taka możliwość.

Wady zakupów na OLX

Niestety zakupy na serwisie ogłoszeniowym mają też swoje wady – niestety trudniej jest sprawdzić wiarygodność sprzedających i jakość produktów (szczególnie tych używanych).  Czasem trudniej jest też wyegzekwować przysługujące prawa kupujących takie jak zwroty, czy reklamacje.
Czy zatem zakup radio samochodowego na OLX jest dobrym pomysłem? Z pewnością przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności uda nam się kupić dobry radioodtwarzacz w dobrej cenie.  Zakupu takiego można dokonać również w naszej firmie, bo też ogłaszamy się na OLX-ie  – zobacz https://1001drobiazgow.olx.pl/
Zapraszamy też do naszego sklepu internetowego znajdziesz tam też kilka ciekawych radioodtwarzaczy.

Dodaj komentarz